Дата: 08.12.2023 10:11

☝️ Спрощення процедур отримання ДЗР: розповідаємо про деталі флагманського проєкту Мінсоцполітики

Цьогоріч ми ініціювали флагманський проєкт у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, зосереджений на покращенні системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР).

Для забезпечення якісної і вчасної реабілітації людина потребує комплексу заходів, які може забезпечувати мультидисциплінарна команда, до складу якої повинні входити соціальні працівники, а також у випадку надання реабілітаційної допомоги особі з ампутацією - також протезисти-ортезисти.

Такі команди вже працюють.

👉 За підтримки ПРООН Мінсоцполітики фінансує роботу соціальних працівників в 14 реабілітаційних закладах, відібраних для пілотного проєкту. Кожен з таких фахівців може допомогти людині з відновленням документів; проходженням ВЛК чи МСЕК; надати вичерпну інформацію щодо соціального захисту, в т. ч. – про забезпечення допоміжними засобами реабілітації, призначення соціальної допомоги та виплат, отримання соціальних послуг, отримання безоплатної правової допомоги або психологічної допомоги за місцем проживання.

Протезисти починають працювати з людиною вже в медичному закладі. Тобто призначення і підбір ДЗР стає невідривним від процесу лікування та реабілітації, через це не втрачається час на збір документів/оформлення довідок і тд.

❗ Очікується, що після завершення «пілоту» його буде розширено на всі медзаклади, які мають реабілітаційні пакети НСЗУ Національна служба здоров'я України.

🔗 Детальніше тут: https://www.msp.gov.ua/news/23281.html

ℹ Проєкт Міністерства освіти й науки України “Освіта для всіх” у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої Леді України Олена Зеленська.