Уряд схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року

Дата: 12.04.2023 14:44

ьогодні Кабмін схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Також затверджено відповідний операційний план на 2023-2025 роки.

▪️Документ розроблений Мінреінтеграції за підтримки Ради Європи. До його напрацювання також долучилися експерти міжнародних і громадських організацій, які опікуються захистом прав внутрішньо переміщених осіб.

▪️Прийняття нової Стратегії – це реагування держави на виклики масового переміщення населення, спричинені повномасштабною агресією рф. Нею передбачена державна підтримка ВПО на всіх етапах – від евакуації, у процесі соціальної адаптації на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання.

▪️Таким чином, держава буде фокусуватися на 5 стратегічних цілях:

1. Реагування держави на виклики внутрішнього переміщення.

2. Безпечна евакуація громадян із небезпечних районів і задоволення їхніх гуманітарних потреб.

3. Адаптація ВПО на новому місці проживання.

4. Інтеграція та розвиток ВПО у приймаючих територіальних громадах.

5. Підтримка безпечного повернення до покинутого місця проживання та реінтеграції.

💬 «Державна політика щодо внутрішнього переміщення має формуватися комплексно. Зараз основну увагу маємо зосередити на адаптації та подальшій інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах. Це і доступ до освітніх послуг, і працевлаштування, і підтримка самозайнятості. Важливою складовою є надання фахової психологічної допомоги. Дякую Раді Європи та громадським організаціям, які долучилися до розробки Стратегії. Відтепер ми маємо чітке бачення, як реагувати на виклики внутрішнього переміщення», – наголосила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України