Старомаяківська сільська рада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація нового розділу «Довідника безбар’єрності» стане у нагоді українцям щодо пошуку алгоритму дій у складних обставинах, викликаних війною

Дата: 25.08.2022 14:51
Кількість переглядів: 278

Фото без опису

«Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської .

Як зберегти лактацію в стресових умовах

Реалії багатьох українських мам у воєнний час – неповноцінне та недостатнє харчування, брак сну, постійна втома, стрес, страх і тривога, що негативно впливає на можливість годувати малюка грудним молоком. Аби в умовах війни не втратити лактацію, в Міністерство охорони здоров'я України радять:

1.Зосереджуватися на собі та дитині. Головні задачі мами зараз – безпека, спокій та харчування для дитини та неї самої. Якщо жінка не дбатиме про себе, то згодом у неї не буде достатньо сил піклуватися про дитину.

2. Не соромитися попросити додаткову порцію їжі для себе, безпечніше місце для годування, тепліше та зручніше (якщо це можливо) місце для відпочинку, допомогу у догляді за малюком (придбати продукти, приготувати їжу тощо).

Важливо пити достатньо рідини, наприклад, питну воду, зелений або трав’яні чаї. Якщо є нагода, споживати достатню кількість білка та овочів.

3. Частіше прикладати дитину до грудей. Не рекомендується підгодовувати немовля молочними сумішами, бо це прямий шлях до втрати лактації. Цей варіант можливий лише тоді, коли молока матері недостатньо.

Медики радять годувати немовля часто – щогодини або півтори вдень, та 3-4 рази протягом ночі. Якщо виникає тривала перерва між годуваннями, наприклад, через довгий сон малюка, рекомендується зціджувати молоко (його можна заморозити або віддати іншій дитині).

4.За першої сприятливої можливості виїхати з дитиною до більш безпечного місця перебування.

Більше інструкцій та порад, актуальних у воєнний час для батьків з дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку та їхніх близьких, читайте у «Довіднику безбар'єрності» 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь