Заяву на «будівельну амністію» тепер можна подати онлайн на порталі Дія

Дата: 29.11.2021 08:44

Заяву на «будівельну амністію» тепер можна подати онлайн на порталі Дія |  Дія

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва та на порталі Дія з’явилась нова послуга – «Декларація про готовність до експлуатації об’єктів, що побудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт» або, як її називають у народі,  «будівельна амністія».

Ця послуга дає можливість офіційно ввести в експлуатацію житлові, садові, дачні будинки або присадибні будівлі, які збудували до квітня 2015 року без отримання дозвільних документів. Легалізувати можна лише будівлі, загальна площа яких не перевищує 300 кв.метрів

З липня 2020 року за цією процедурою в паперовому вигляді було подано майже 40 тисяч заяв. А тепер не потрібно нікуди ходити, це можна буде зробити онлайн.

Як отримати «будівельну амністію» на порталі Дія

1. Перейдіть на diia.gov.ua і авторизуйтеся

2. Натисніть на розділ «Земля, будівництво, нерухомість»

3. Оберіть послугу “Заява на надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки”

4. Заповніть онлайн-форму за кілька кліків

Детальну інформацію про процедуру подання заяви та необхідний перелік документів можна знайти на порталі Дія в розділі «Земля.Будівництво. Нерухомість»: https://bit.ly/3COAOmA

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».